Culevit tablety

Culevit tablety

Kód produktu:Culevit tablety
Dostupnosť:Skladom
Cena: 33,00€ Bez DPH: 27,50€
Množstvo:     -   Obľúbený produkt Porovnať produkt

Culevit tablety - výživový doplnok   bal/210 ks

Osvedčený výrobok, patrí do skupiny najpredávanejších výrobkov. Veľmi pozitívne odozvy od zákazníkov. Odporučajú aj odborníci.

Čo sú tablety Culevit?

Tablety Culevit sú na Slovensku registrované ako výživový doplnok. Tabletky Culevit neobsahujú cukor a glutén, sú teda vhodné pre diabetikov, celiatikov a pacientov s intoleranciou laktózy.

Kedy sa odporúča užívať tabletky Culevit?

Užívanie tabletiek Culevit sa odporúča pacientom po niektorých vážnych operáciách, je účinnou podporou aj pri onkologických ochorení ( viď stránka: www.culevit.com ), na regeneráciu a rekonvalescenciu organizmu.

Balenie obsahuje 180 ks tabliet.   www.culevit.hu

Čo sú tablety Culevit?
 
Tableta Culevit je špeciálna výživa – pre liečebné úèely – pre pacientov s nádorovým ochorením.
 
Aktívne zložky tablety: aminokyseliny (L-arginín, L-fenylalanín, L-histidín, L-metionín, L-tryptofán, L-tyrozín), vitamíny (vitamín C, vitamín B6, vitamín B2, biotín), kyselina jablčná a jedna nukleová báza (adenín). Tieto zložky sa dostávajú do tela aj stravou.
 
Tablety Culevit zabezpečujú zvýšený prísun týchto látok s nízkou molekulovou hmotnosťou do organizmu.
 
Tablety Culevit neobsahujú cukor a glutén, sú teda vhodné aj pre diabetikov, celiatikov a pacientov citlivých na laktózu.
 
Tablety Culevit treba užívať každý deň, pauzy sa počas užívania neodporúčajú.
 
Ktoré sú aktívne zložky tabliet Culevit?
 
1 tableta: 78,39mg L-arginínu, 35mg vitamínu C (kyselina askorbová), 33,04mg L-fenylalanínu, 31,03mg L-histidínu, 29,84mg L-metionínu, 23,47mg kyseliny L- jablčnej, 15,32mg L-tryptofánu, 2,26mg adenínu, 1,27mg L-tyrozínu, 1mg vitamínu B6 (pyridoxín HCl), 0,8mg vitamínu B2 (riboflavín) a 0,03mg biotínu.
 
 
Čo obsahujú ešte tablety Culevit?
 
Ako pomocnú látku tabletovania Culevit obsahuje: mikrokryštalickú celulózu, kukuričný škrob, polyvinylpyrrolidon (povidón), stearan horečnatý a koloidný oxid kremičitý.
 
Kedy sa odporúča užívať tablety Culevit?
 
Užívanie tabliet Culevit sa odporúča pre pacientov s nádorovým ochorením, po operáciách a po ťažkých zraneniach, po chorobách pri rekonvalescencii na regeneráciu organizmu.
 
Kedy sa nemôžu užívať tablety Culevit?
 
Ak je pacient alergický na niektorú zložku, alebo pomocnú látku, užívanie tabliet je zakázané! Ďalej pre ľudí trpiacich fenylketonúriou (z dôvodu obsahu fenylalanínu). Užívanie sa neodporúča u pacientov liečených dialýzou.
 
Čo treba vedieť pred začatím užívania tabliet Culevit?
 
Tablety sa nesmú užívať ako jediný zdroj výživy.
 
 Môžu užívať tablety aj deti?
 
Áno, môžu, dávkovanie závisí od telesnej hmotnosti dieťaťa. Užívanie prípravkov      v prípade detí mladších ako 6 rokov konzultujte s lekárom! Prípravky uchovávajte mimo dosahu detí (aby ste predišli predávkovaniu).
 
Je možné kombinovať tablety Culevit s inými liekmi?
 
Áno, je to možné. Interakcia, z dôvodu ktorej by bolo treba zmeniť použitie, nie je známa. Pri užívaní istých liekov sa vyhýbajte zvýšenému prísunu tryptofánu.             V takýchto prípadoch užívanie konzultujte so svojim lekárom.
 
 Čo treba zvážiť počas tehotenstva a dojčenia?
 
Údaje, ktoré by hovorili o užívaní veľkého množstva tabliet v takýchto prípadoch, nie sú k dispozícii. V prípade tehotných a dojčiacich matiek je potrebná konzultácia              s lekárom ešte pred začatím užívania tabliet.
 
Ako a kedy treba užiť tablety Culevit?
 
V prípade pacientov s nádorovým ochorením sa odporúča rozdeliť odporúčanú dennú dávku počas dňa rovnomerne – na každú hodinu počas bdelosti (od prebudenia až do zaspatia).
 
Aká je odporúčaná dávka?
 
Pre dospelých sa odporúča užiť 2 tablety 4-10x za deň. Užívanie tabliet sa odporúča nepretržite, počas a aj po ukončení liečby.
 
Aké sú nežiaduce úcinky tabliet?
 
V prípade dodržania odporúčaného dávkovania vedľajšie úcinky nie sú známe.
 
Na čo treba dávať pozor počas užívania tabliet?
 
Ľudia s vážnym ochorením pečene a obličiek a s poruchami ich činnosti by mali užívanie tabliet konzultovať s lekárom. Užívanie tabliet je na zváženie v prípade pacientov s existujúcim žalúdočným vredom, vredom dvanástnika alebo s nadmernou produkciou žalúdočných kyselín.
 
 Ako dlho sa dajú užívať tablety Culevit?
 
Pokiaľ je preukázateľne prítomný nádor v organizme, odporúča sa užívať väčšie dávky (20 tabliet za deň) nepretržite. Po dosiahnutí beznádorového stavu sa odporúča ešte pol roka užívať väčšiu dávku (20 tabliet denne), potom 4×2 tablety denne nepretržite.
 
Ako sa uskladňujú tablety Culevit?
 
Sú to žltobiele tablety balené vo fľaši z hnedého skla. Chráňte ich pred svetlom, uchovávajte na suchom mieste pri izbovej teplote (15-25°C). Tablety sú extrémne citlivé na vlhkosť prostredia, preto ich môžete uchovávať len v pôvodnej, dôkladne uzavretej fľaši!
 
Balenie: 180tabliet/fľaša
 
Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale.
 
Výrobca: Culevit Kft. 1074 Budapest, Dohány u. 46
 
 Výhradný distributér pre SR: VitaFit spol. s r.o., Lužná 10, 851 01 Bratislava
 
Tablety Culevit sú na Slovensku schválené Úradom verejného zdravotníctva SR.
pridelený kód: ZHHSR/3924/2010

Pasívny protinádorový obranný systém

Dr. Gyula Kulcsár, biochemik, bývalý adjunkt lekárskej univerzity, výskumník v oblasti rakoviny, svojou dlhoročnou výskumnou prácou urobil nový, vedecký objav spojený s protinádorovou ochranou organizmu: zistil, že nie doteraz známy imunitný systém, ale špeciálny obranný systém ničí abnormálne bunky.
 
Vypracoval teóriu a svojim výskumom začatým v roku 1987 dokázal existenciu pasívneho protinádorového obranného systému, určil jeho komponenty a mechanizmus fungovania. Na základe svojich rozsiahlych pokusov došiel k záveru, že niektoré látky trvale prítomné v obehovom systéme organizmu (niektoré aminokyseliny a vitamíny, intermediéry bunkového metabolizmu atď.) hrajú rozhodujúcu úlohu v obrane proti vzniku nádorov.
Pokusmi na bunkových kultúrach a na zvieracích pokusoch demonštroval selektívne zabíjanie nádorových buniek zmesou účinných látok, tvoriacich protinádorový systém organizmu. Svoje výsledky publikoval v medzinárodnej tlači. Patent na základe objavu Dr. Kulcsára bol registrovaný v mnohých štátoch sveta od Európskej Únie až po Kóreu.
 
Novou interpretáciou predtým známych faktov Dr. Kulcsár došiel k záveru, že protinádorový obranný systém existujúci v organizme účinkuje v podstate nezávisle na imunitnom systéme.
 
Vychádzal zo známej skutočnosti, že pri obmedzenom fungovaní imunitného systému (imunosupresia), a ani pri jeho úplnom zlyhaní (tzv. AIDS) sa výskyt rakoviny významne nezvyšuje. Taktiež je všeobecne známa skutočnosť, že väčšina nádorov nie je imunogénnych. Vieme, že v organizme každého človeka sa neustále vytvárajú rakovinové bunky. Je teda zrejmé, že v organizme musí fungovať mechanizmus na obranu proti nádorom, nezávislý na imunitnom systéme a je to všeobecne účinný dozorný systém, preto musí byť v ktorejkoľvek časti organizmu. Je teda logické, že účinné látky tohto systému sa musia nachádzať v obehovom systéme.
 
Podľa Dr. Kulcsára kľúčom k riešeniu je dávno známa skutočnosť, že zdravé bunky prijímajú z obehového systému iba také množstvo látok, aké je potrebné na fungovanie ich života, kým nádorové bunky prijímajú tieto látky bez obmedzenia. Tým aj látky tvoriace protinádorovú ochranu sa dostanú do nádorových buniek v takom množstve, že spôsobujú ich záhubu.
 
Tento spoločný účinok látok obranného systému sa nazýva pasívny protinádorový obranný systém (PPOS), po anglicky Passive Antitumor Defense System (PADS).Výskumník behom bunkových experimentov určil komponenty obranného systému pomocou samotných nádorových buniek (nádorové bunky samé vyberali účinné látky). Na základe kritérií výberu boli účinné tie látky, ktoré – synergicky posilňujúc účinnosť jedna druhej, zničili nádorové bunky. Dr. Kulcsár vyskúšal 89 látok obehového systému, medzi ktorými našiel 16 účinných. Medzi účinnými látkami určil aminokyseliny s veľmi odlišnými chemickými štruktúrami (methionín, fenylalanín, tryptofán, arginín, histidín, tyrozín), vitamíny (kyselina askorbová, riboflavín, pyridoxín, biotín), monosacharidy (manózu, deoxy- d- ribózu), vnútrobunkové intermediátory (kyselinu jablčnú, hippurovú a orotovú kyselinu) a nukleovu bázu (adenín).
 
Dr. Kulcsár urobil veľký počet pokusov na bunkách s rôznou zmesou účinných látok. Zistil, že účinok proti nádorovej bunke nie je výsledkom blokády proliferácie (blokáda delenia buniek), ale je výsledkom ničenia buniek (priamy účinok). Na viac ako desiatich – veľmi rôznorodých väčšinou ľudských bunkových líniách sa ukázalo, že zmes je účinná (všeobecný účinok). Zmes bola schopná zničiť aj bunky rezistentné na cytostatiká (chemoterapia). Voči zdravým bunkám nebola zmes toxická ani vtedy, keď išlo o rýchlo sa množiace bunky (selektívny účinok).
 
Všeobecne sa dá povedať, že táto účinná zmes látok má priamy, všeobecný a selektívny účinok.
Pokusy Dr. Kulcsára na zvieratách tiež potvrdili protinádorový účinok zmesi. Pokusy na myšiach preukázali signifikantné prežívanie a zníženie rastu nádoru.
 
Bádateľ ďalšími bunkovými pokusmi skúmal protinádorový účinok zmesi. Zistil, že nádorové bunky sa zničia apoptózou, t.j. programovanou smrťou bunky. Miera apoptózy sa dá zvýšiť zväčšením množstva a doby účinku efektívnych látok.
Z výsledkov pokusov je možné urobiť záver, že čím je silnejšia obrana (čím je väčšia koncentrácia látok vytvárajúcich obranný systém), tým je intenzívnejšie ničenie nádorových buniek. Rýchlosť ničenia nádorových buniek závisí od koncentrácie obranných látok.

Dr.Gyula Kulcsar

biochemik, vedec so zameraním na výskum rakoviny

Narodil sa 18. novembra 1951 v Nagykanizsa. Do maturity navštevoval Chemicko- technologickú školu Lajos Winkler. Diplom získal v roku 1979 na Univerzite József Attila v odbore chémia.
Od roku 1979 do roku 1981 pracoval ako vedecký pracovník v Chemickom ústave Lekárskej Univerzity v Pécsi. V roku 1981 sa dostal do Biochemického ústavu, kde ho v roku 1993 vymenovali za adjunkta. Od roku 2005 je vedeckým riaditeľom výskumno-vývojového programu Culevit. V roku 1998 získal titul Phd. Od roku 1981 sa zúčastňoval výučby na univerzite v maďarskom, od roku 1986 v anglickom jazyku. Ako spoluautor sa zúčastnil na tvorbe dvoch skrípt.
 
Výskumy, týkajúce sa protinádorového obranného systému organizmu začal v roku 1987. Na základe objavu PPOS (pasívny protinádorový obranný systém) a potvrdenia výsledkov bola podaná žiadosť o patent v Maďarsku v roku 1993, v roku 1994 v ďalších 18 štátoch. Okrem Európskeho patentu získali patent v 16-tich krajinách. Svoje výsledky publikoval do roku 2007 v 16-tich medzinárodných a v 6-tich domácich článkoch. Výsledky výskumov predniesol 21-krát na medzinárodných a 29-krát na domácich kongresoch.
 
V roku 1998 na Olympiáde vynálezcov (I. Inventors´Olympic Games) získal uznanie “Genius Prize”, jeho patent sa dostal medzi patenty vybrané Národným patentovým úradom, medzi patenty takých vynálezcov a vedcov ako Tivadar Puskás, Albert Einstein, Leó Szilárd a Albert Szent-Györgyi.
 
Je členom Maďarského biochemického združenia, Maďarskej biologickej spoločnosti, Spoločnosti maďarských onkológov, Ruskej akadémie lekárskych vied, International Society for Preventive Oncology a European Life Society Organization.

 

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-           +