SOĽNÁ FAJKA - Originálny, patentovaný výrobok

SOĽNÁ FAJKA - Originálny, patentovaný výrobok

Kód produktu:Soľná fajka
Dostupnosť:Skladom
Cena: 27,00€ Bez DPH: 22,50€
Množstvo:     -   Obľúbený produkt Porovnať produkt

SOĽNÁ FAJKA - Originálny, patentovaný výrobok

Päťročná dávka len za 25,80 EUR !

Klinicky testovaný, osvedčený výrobok, patrí do skupiny najpredávanejších výrobkov. Veľmi pozitívne odozvy od zákazníkov. Odporučajú aj odborníci. Dávka je na 5 rokov a nie je potrebné dokúpiť náhradné soľné kryštáliky!

Niekoľkominútovým pravidelným užívaním môžete priaznivo ovplyvniť:

rôzne alergické ochorenia dýchacích ciest, astmu, bronchitídu, zápal priedušiek, nádchu, infekčné zápaly dýchacích ciest a v neposlednom rade, problémy dýchacích ciest spôsobené fajčením. Soľnú terapiu, ktorú poskytuje prístroj, môžeme doplniť o silicovú terapiu. Kvapnutím minimálneho množstva /stotinka kvapky/ silice, čiže vonného oleja na spodný keramický filter „Soľnej fajky“ môžete zvýšiť účinnosť látok nachádzajúcich sa v soľných kryštálikoch, lebo správne volené vonné oleje majú tiež regeneračné, čistiace a ukľudňujúce vlastnosti. /napr. eukalyptus, myrha, mäta pieporná atď./. Použitím vonných olejov sa môže spodný filter prístroja sfarbiť, čo však nemá vplyv na jeho účinnosť.

Koncom 20.stor. sa výrazne zvýšil počet alergických, astmatických a iných ochorení spojených s dýchacím ústrojenstvom. Táto skutočnosť je priamym dôsledkom toho, že naše dýchacie orgány sú denne vystavené množstvu škodlivých, ovzdušie znečisťujúcich látok. Ich negatívnemu vplyvu sa neubránime. Tak ako sa snažíme o ochranu pokožky či vlasov pred týmito škodlivými látkami, takisto je potrebné udržiavať, chrániť a očistiť aj naše dýchacie orgány. Jaskynné terapie sú preto také úspešné a účinné, lebo vdychovaním roztoku soľných kryštálikov sa dýchacie orgány nielen takmer vyčistia, ale čo je veľmi dôležité, ukľudnia a regenerujú sa. Takáto forma liečby je však veľmi nákladná, časovo náročná a viazaná na určité miesta.

„Soľná fajka“ je patentovaný výrobok, pomocou ktorého môžete kdekoľvek a kedykoľvek získať vo svojom voľnom čase všetko, čo poskytuje jaskynná soľná terapia. Medzi keramické filtre sme povyberali také soľné kryštáliky, ktoré pochádzajú z najznámejších liečebných soľných jaskýň Európy, kde sa aj podľa lekárskych štatistických údajov dosahuje až 90%-né zlepšenie stavu pacientov trpiacich rôznymi chorobami dýchacích ciest. Dýchaním cez keramické filtre „Soľnej fajky“ spolu s vlhkým vzduchom sa dostávajú na úrovni mikrónov do každého kútika dýchacej sústavy blahodarné účinné látky soľných kryštálikov, starostlivo ukrývané 20-22 miliónov rokov.
 
Prístroj obsahuje tieto účinné látky:
cca 5-6 Dg vyselektovaných soľných kryštálikov z obdobia halitu.
Zloženie: NaCl 99,20%, CaSO4 0,0,40%, MgCl2 0,08%, CaCl2 0,08%, Fe203  0,001%.
Prístroj obsahuje účinné látky na obdobie 5 rokov.
 

Prečo nami distribuovaná Soľná fajka je tá ozajstná

Do Soľnej fajky sme vložili soľné kryštáliky jaskynného pôvodu. Nie je to náhoda. Tieto soľné kryštáliky sa vylúčili z praoceánov pred niekoľkými miliónmi rokov. Nachádzajú sa hlboko v útrobách Zeme pod obrovským tlakom. Je to veľmi dôležité, lebo takto sa ich kryštalická štruktúra mení. Ich účinné látky sa dostávajú do koloidnej situácie, a preto ich náš organizmus môže ľahko zužitkovať. Môžeme povedať, že len takéto látky je schopné naše telo bez problémov vstrebať.

Kryštáliky, pochádzajúce z hlbín soľných jaskýň, budú vždy omnoho účinnejšie, než čerstvo „vytvorené“ soľné kryštáliky pochádzajúce napr. z Mŕtveho mora či z Chorvátska.

Soľné kryštáliky v našej Soľnej fajke pochádzajú z takých soľných oblastí, ktoré ročne navštívi viac než milión chorých túžiacich po uzdravení. Nachádzajú sa tam aj kliniky, ktoré sa v liečbe dýchacích ciest opierajú o soľnú terapiu a sú tak schopné poskytnúť chorým nemalú úľavu.

Je veľmi dôležité aj to, že naša fajka má ručne vyrobenú keramickú nádobku, ktorá neobsahuje  lepidlo ani žiaden umelohmotný materiál. Jedine takto sa dá zaručiť poriadne čistenie a kvalitný účinok fajky.

Imre Békefi a László Budai – majitelia patentu na Soľnú fajku

 

Soľná fajka - suchý inhalátor

Denným 10-20 minútovým používaním „Soľnej fajky“ môžeme priaznivo ovplyvniť:
- alergie dýchacích ciest
- astmu
- nádchu
- zápal dutín tváre i nosa
- podráždenie dýchacích ciest zapríčinené fajčením
 

Choroby dýchacích ciest sú jednou z najčastejších príčin návštev u lekára. Civilizačné choroby ako alergická nádcha, priedušková astma a chronická obštrukčná choroba pľúc vykazujú dramatický nárast aj na Slovensku. Terapeutické ovplyvnenie každého z nich je na základe EBM v súčasnosti veľmi účinné. Komplexná liečba týchto chorôb vyžaduje prevenciu, kauzálnu liečbu a správne rehabilitačné postupy.

Alergické, nealergické, infekčné i neinfekčné choroby dýchacích ciest majú stále v patofyziologickom obraze zápal, pri ktorom jeden zo závažných príznakov je zvýšená tvorba hlienov a jeho sťažené odstránenie z dýchacích ciest. Na jednej strane máme možnosť zasiahnuť medikamentózne, sú dostupné kvalitné mukolytiká a expektoranciá a na druhej strane sú klimatické pobyty vo vysokohorských polohách, v jaskyniach a v soľných baniach.

Pri súčasnej všeobecnej situácii zdravotníctva klesá možnosť využiť klimatickú liečbu. Jaskynné liečebné metódy sú síce účinné, ale pre mnohých ťažko realizovateľné (výber miesta, potreba tráviť tam istý čas, finančné náklady). Je tu možnosť i samoliečiteľstva, avšak jeho úroveň v SR je zatiaľ nízka (32% IMS Medical Index 2000).

Na základe skúsenosti zo soľných jaskýň, ktoré mali veľmi dobrý vplyv na priebeh chronických chorôb dýchacích ciest, bola vyvinutá táto komplementárna liečebná pomôcka. V prvom rade pomáha prečistiť, regenerovať dýchací epitel a udržať jej správnu bariérovú funkciu.

V keramickej nádobke v tvare fajky sa nachádza zmes jemných, špeciálnych soľných kryštálikov. Vzduch sa vdychuje pri normálnom dychovom úsilí cez "Soľnú fajku", čím sa zabezpečí vyššia koncentrácia soli v horných dýchacích cestách. Účinnosť je okamžitá a pri dlhodobom užívaní aj prolongovaná. Úplne prirodzenou cestou umožní veľmi účinnú expektoráciu nahromadených hlienov, zlepší subjektívnu pohodu a v neposlednom rade FVC, FEV1, ale aj MEF50. Základná terapia každého ochorenia sa nesmie súčasne vynechať.

Je potrebné pacientom vysvetliť spôsob používania pomôcky a zabezpečiť aj kontrolu užívania. S úpravou stavu je potrebné postupne znižovať čas užívania. Nesmie sa vyvinúť forsírovaný vdych - môže spôsobiť hypokapniu.

"Soľná fajka" sa užíva niekoľkokrát denne, celkový čas asi 10 - 20 min. Obsah vystačí cca na 5 rokov pre jednu osobu a z hygienických dôvodov odporúčame pre každú osobu vlastnú pomôcku. "Soľný sloník" je dostupný aj pre deti, môže sa užívať pri akútnych a chronických sinusitídach a bronchitídach. "Soľná fajka" je dobrou pomôckou aj pre chronických fajčiarov. Doteraz nie sú známe žiadne vedľajšie a nežiadúce účinky.

V zahraničnej literatúre sú uvádzané informácie, kde sú popísané dobré skúsenosti so "Soľnou fajkou" napr. z rehabilitačného ústavu Yamamoto – Budapeštianskej Univerzity Semmelweis – pneumologického oddelenia, ako aj zo štátneho rehabilitačného pneumologického ústavu z Mátry.

„Malá mobilná špeciálna soľná jaskyňa“ zabezpečí mukolýzu, sekretolýzu, občas bronchospasmolýzu a má aj antiflogistický efekt.

V dostupných prácach uvádzajú 2-3 mesačné denné používanie u chorých s chronickými príznakmi bez vedľajších nežiadúcich účinkov, hlavne u pacientov, ktorí mali aj kardiálne ťažkosti, kde sa podarilo znížiť súčasné použitie beta2mimetík.

Je tu nová prírodná metóda na trhu, ktorá najmenej zaťažuje chronicky chorý organizmus.

MUDr. Klára Kossárová,
Neštátna ambulancia klinickej imunológie a alergológie,
Poliklinika Šustekova 2,
Bratislava

Soľná fajka - "mobilná soľná jaskyňa"

MUDr. Katarína Tóthová, Detská a dorastová lekárka, Lučenec:
Ako detská lekárka uprednostňujem tie liečebné metódy, ktoré čo najmenej zaťažujú organizmus dieťaťa. Preto som uvítala možnosť použitia "Soľnej fajky" hlavne pri tých ochoreniach dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané suchým, dráždivým a laryngálnym kašľom. Moji pacienti boli spokojní a radi používajú "Fajku", ktorá neškodí, ale pomáha!

MUDr. Alžbeta Csikaiová: "Soľná fajka" je veľmi populárna. Bol to výborný nápad jej vynálezcov, zaberá málo miesta, jej údržba je nenáročná a je veľmi účinná. Prvý raz som o nej počula v rádiu, v jednom nočnom vysielaní. Vyskúšala som ju a už po prvom použití som pocítila jej blahodárny účinok. Moje dýchanie sa zľahčilo. Mala som pocit, že sa mi do pľúc dostalo oveľa viac a oveľa čistejšieho vzduchu. Musím povedať, že som zdravá. Pomyslela som si, že keď "Soľná fajka" vyvolala u mňa takýto dobrý pocit, aký úžasný pocit úľavy musí vyvolať u tých, ktorí trpia nejakým ochorením dýchacieho ústrojenstva. Dnes už naozaj mnohí využívajú túto jednoduchú, no veľmi účinnú pomôcku, ktorá je stále poruke. Napriek tomu, že "Soľná fajka" zaručuje účinnosť látok na päť rokov, jej cena je veľmi prístupná. Tento fakt umožňuje jej dostupnosť a používanie mnohým ľuďom. Som rada, že aj pre deti existuje "Soľná fajka" v podobe soľného sloníka, vďaka čomu ju s radosťou používajú aj malé deti. Želám si, aby sa v živote mnohých ľudí stala "Soľná fajka" balzamom."

MUDr. V. Burzuková: Skúsenosti používania "Soľnej fajky" na vzorke desiatich pacientov, vypracovaná dňa 12.03.2003
"V čase od októbra 2002 do februára 2003 používalo soľnú fajku desať pacientov, ktorí trpia chorobami dýchacieho ústrojenstva. Traja z nich majú chronický zápal priedušiek, siedmi sú astmatici. Z desiatich pacientov bolo 6 mužov a 4 ženy, z nich dvaja 50 až 55 roční, traja 55 až 60 roční, dvaja 60 až 65 roční a jeden mal nad 70 rokov. Z týchto 10 pacientov majú 6 pacienti srdcové problémy, ktoré vylučujú používanie spreja na uvoľnenie dýchania, kvôli vedľajším účinkom na srdce. Snažila som sa vybrať pacientov s vážnymi ochoreniami dýchacieho ústrojenstva /chronický zápal priedušiek, astma bronchiales/. Pacienti uvádzali, že soľná fajka im pomohla v tom, že sa im ľahšie uvoľňovali hlieny, následkom čoho sa im oveľa lepšie dýchalo. Ako lekárka odporúčam používanie soľnej fajky ako doplnkovú terapiu pre pacientov s chronickými ochoreniami dýchacieho ústrojenstva. Vdychovanie slaného vzduchu cez soľnú fajku je porovnateľné so vzduchom soľných jaskýň /takto vdychovaný vzduch má telovú teplotu/ a cenovo je prístupná pre všetkých chorých, narozdiel od nákladov spojených s liečbou v soľnej jaskyni. Záverom konštatujem, že používaním soľnej fajky sa uľahčí uvoľňovanie hlienov, uľahčí sa vykašliavanie, čím sa zlepší a zľahčí aj dýchanie chorého. Používanie soľnej fajky odporúčam, lebo je veľmi účinná. Ďakujem za ňu aj v mene pacientov."

Primár MUDr. Kenyeres P., II. pneumologicko-rehabilitačné oddelenie:
Lekársky posudok - vyjadrenie k užívaniu inhalačnej pomôcky pod názvom "Soľná fajka".
Opis prístroja: keramická nádobka, obsahujúca zmes špeciálnych soľných kryštálikov, s "násadcom", ktorý slúži na vdychovanie.
Použitie:  uľahčuje vdychovanie vzduchu cez horné dýchacie cesty so špeciálnymi inhalačnými možnosťami.
Základy fungovania "Soľnej fajky":  je vhodná na inhaláciu a lokálnu liečbu ochorení dýchacích ciest.
Prednosti:  rýchla, lokálna účinnosť, vyššia koncentrácia soli v horných dýchacích cestách, obsahuje prírodné látky.
Dosiahnuteľná biologická účinnosť:  Mucolysis, Secretolisis, zriedkavejšie Bronchospasmolys, Antiphlogisticus.
Indikácia:  asthma bronchhiale / int., extr.zmieš./, rôzne druhy alergií rhinitis, COPD.
Pri dlhodobom používaní sa vitalkapacita stupňuje, subjektívne dodáva celkove lepší pocit. Na našom oddelení používala "Soľnú fajku" vzorka pacientov s chronickými ochoreniami dýchacieho ústrojenstva a s alergiou rhinitis.
Naše skúsenosti: Chorého sme naučili používať "Soľnú fajku" a kontrolovali sme ho. Čas aplikácie sme upravovali individuálne, s prihliadnutím na zlepšovanie stavu pacientov. Správna aplikácia a správne vdychovanie je veľmi dôležité. Každý pacient musel mať svoju "Soľnú fajku" z hygienických i zdravotných dôvodov!!! Počas používania "Soľnej fajky" sme nemenili podávanie liekov. Pacienti používali "Soľnú fajku" viackrát za deň, s presne vymedzeným časom. Týždenne sme vykonávali kontrolu vitalkapacity.
Naše poznatky:  Pacienti - COPD, Asthma bronchiale - subjektívne udávali, že po používaní soľnej fajky sa im omnoho ľahšie dýchalo, čo objektívne dokázali aj naše kontrolné merania vitalkapacity. Na základe uvedeného konštatujeme účinnosť jej používania. Vedľajšie účinky sme nepozorovali.
Záver:  Používanie soľnej fajky odporúčam ako pomôcku popri klasickej liečbe chorôb dýchacieho ústrojenstva.
29.01.2003

- Túto mimoriadne duchaplnú "malú mobilnú soľnú jaskyňu" som spoznal a vyskúšal medzi prvými. Samotný nápad i vyhotovenie majú svetovú úroveň. Prístroj hodnotím najvyššími známkami kvality na základe svojich skúseností i skúseností ľudí s rôznymi formami ochorení dýchacích ciest. Jeho používaním dosiahneme, že každá bunka nášho tela získa potrebné množstvo kyslíka, dôsledkom čoho sa ľahšie vyrovnáva mimoriadne chúlostivá rovnováha pH. Používanie "Soľnej fajky" vrelo odporúčam, ak chceme dosiahnuť a upevniť obranyschopnosť organizmu bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. - L.Béky, prírodný liečiteľ

- Skúsenosti chorých hovoria, že "Soľná fajka" im pomáha pri uvoľňovaní a vykašliavaní usadenín, čím sa výrazne uľahčilo ich dýchanie. Všimla som si tiež, že dýchaním cez "Soľnú fajku" sa zrýchľuje prúdenie vzduchu v priedušnici, čo takisto uľahčuje a zlepšuje dýchanie. Jej používanie je účinné, preto ho odporúčam a ďakujem zaň v mene svojom i v mene svojich pacientov. - MUDr. V. Burzuková, pneumológ

- Už po prvom použití "Soľnej fajky" som pocítila jej blahodárny účinok. Ľahšie sa mi dýchalo a mala som pocit, že sa mi do pľúc dostáva čistejší vzduch. Pomyslela som si, že keď som ja mala taký dobrý pocit - podotýkam, že som zdravá - aký dobrý pocit a úľavu by mohli pocítiť tí, ktorí trpia na nejaké ochorenie dýchacích orgánov. Mojím želaním je, aby sa "Soľná fajka" stala práve pre takýchto ľudí balzamom. - MUDr. A. Csikaiová

- Prístrojček je vhodný používať pri chronických ochoreniach dýchacích ciest (astma bronchialle) a v liečbe rôznych foriem alergií rhinitis. Pacienti s chronickými problémami dýchania, subjektívne udávali, že po použití "Soľnej fajky" sa im ľahšie dýchalo, pociťovali úľavu, čo objektívne dokázali i merania vitalkapacity. Na základe týchto poznatkov potvrdzujem účinnosť prístroja. Vedľajšie účinky sme počas testovania nezaznamenali. - MUDr. G. Hegyiová, primárka, pneumologička

- Liečbu "Soľnou fajkou" pokladám za veľmi prirodzenú, fyziologickú a účinnú. Účinnosť liečby v soľných jaskyniach je mnohým dobre známa. Práve túto účinnú formu liečby nám vkladajú do rúk dve vtipne vyrobené liečebné pomôcky: "Soľná fajka" pre dospelých a "Soľný sloní chobotík" pre deti. Pacientom, ktorí vyskúšali "Soľnú fajku", sa očividne zlepšila nálada, začali optimisticky zmýšľať a veriť, že majú nádej na uzdravenie. - Prof. MUDr. S. Török

- Veľmi kladne hodnotili "Soľnú fajku" dvaja pacienti, ktorí chronicky trpia na zápal nosnej dutiny. Po prvých 2-3 týždňoch používania uviedli, že sa im ľahšie uvoľňujú sekréty z nosa, dusivý raňajší i večerný kašeľ po uložení sa na lôžko je o veľa miernejší. Rodičia dvoch detí trpiacich na astmu uviedli, že počas používania "Soľného sloníka" bol priebeh astmatického záchvatu detí rýchlejší, mučivý kašeľ trval kratšie a rýchlejšie ustúpil. U ďalších dvoch detí sa záchvaty neopakovali tak často. - MUDr. F. Pátz, pneumológ

- Od detstva trpím astmou a alergiou dýchacích ciest. Po niekoľkých dňoch používania "Soľnej fajky" som zistil, že sa výrazne zlepšil môj výkon v behu. Naozaj viditeľné zlepšenie nastalo na moje veľké prekvapenie asi po 4 týždňoch, keď som na jednej bežnej bežeckej trati dosiahol svoj najlepší čas v mojej pretekárskej kariére. - Gy. Zala, Majster sveta v kanoe

 

Soľná fajka - jednoduchá inhalačná pomôcka

Choroby dýchacích ciest sú v súčasnosti na poprednom mieste výskytu ako aj v detskej populácii, tak aj u dospelých. Ide o značný nárast alergických ochorení - alergická nádcha, bronchiálna astma, chronická obštrukčná choroba pľúc a iné. Sprievodným znakom týchto ochorení v dôsledku zápalu je zvýšená tvorba hlienov, sťažené dýchanie, častejšie záchvaty kašľu, dýchavice.

K uľahčeniu expektorácie hlienov okrem medikamentóznej liečby pomáha aj uvedená Soľná fajka, ktorá v malej keramickej nádobke obsahuje zmes jemných špeciálnych soľných kryštálikov.

Najčastejšou indikáciou tejto zdravotnej pomôcky, ktorú som indikovala, boli pacienti s častými sinusitídami, exacerbovanou bronchitídou, bronchiálnou astmou, syndrómami dráždivého kašľa, inhaláciou škodlivých látok a tiež fajčiarskou bronchitídou.

Pacient používa "Soľnú fajku" 15-20 minút denne, pri výraznejších akútnych ťažkostiach aj dlhšie, t.j. niekoľkokrát denne. Pravidelné užívanie uľahčuje pacientom vykašliavanie hlienov, zlepšuje priechodnosť dýchacích ciest, pacienti udávajú, že sa im lepšie dýcha, majú “väčšie pľúca”, čo odráža aj zlepšenie vitálnej kapacity pľúc.

Použitie inhalačnej pomôcky oceňujú aj starší pacienti, ktorí užívajú veľa medikamentov a pri dýchacích ťažkostiach uvítali práve túto malú domácu soľnú jaskyňu.

Z vlastných skúseností a zo skúseností mojich pacientov doporučujem používať túto jednoduchú inhalačnú pomôcku pri chorobách dýchacieho ústrojenstva.

MUDr. Ľuboslava Frajtová
amb. TaPCH Prešov
 

 

Najčastejšie otázky v súvislosti so "Soľnou fajkou"

Čo je ten malý gumený ventil na "Soľnej fajke"?
Malý gumený ventil na vrchu "Soľnej fajky" je vlastne spätný ventil a jeho úlohou je chrániť "Soľnú fajku" od vlhka a pary v prípade, keď užívateľ náhodou nevydýchne vzduch cez nos, ale fúkne vzduch späť do "Soľnej fajky". Ventil sa odklopí, vzduch vyjde a ochráni tak "Soľnú fajku" od vlhka a pary.

Prečo je malá okrúhla bodka na "Soľnej fajke" vyrobená v rôznych farbách?
Je to na podnet pacientov, kvôli rozlíšeniu "Soľnej fajky", ak sú v jednej rodine viacerí užívatelia.

Ako dlho sa dá "Soľná fajka" používať a dá sa po skončení použiteľnosti naplniť?
Doba použiteľnosti "Soľnej fajky" je približne 5 rokov, pričom sa počíta s jej pravidelným denným 15-20 minútovým používaním. Nedá sa znovu naplniť, po 5 rokoch je potrebné kúpiť novú.

Popri akých liekoch sa nesmie "Soľná fajka" používať?
"Soľnú fajku" možno používať popri akýchkoľvek liekoch. Obsahuje prirodzené soľné kryštáliky, ktoré boli povyberané v známych soľných jaskyniach.

Môžu používať "Soľnú fajku" ľudia chorí na štítnu žľazu?
Aj keď kryštáliky "Soľnej fajky" obsahujú jód, je to také malé množstvo, že nemôže vyvolať žiadne problémy u pacientov chorých na štítnu žľazu.

Môže sa používať, ak má niekto vysoký krvný tlak?
Áno, lebo soľ prúdi do organizmu v takom malom množstve, že nemá vôbec vplyv na krvný tlak.

Aký je rozdiel medzi "Soľnou fajkou" pre dospelých a "Soľným sloníkom" pre deti?
Obsah soľných kryštálikov i cena oboch je úplne rovnaká, rozdiel je len v tom, že pre deti sa vyrobila keramická nádobka v tvare sloníka, aby ju deti prijali a aj radi používali.

Od koľkých rokov ju môžu deti používať?
Najmenšie dieťa, ktorému kúpili "Soľnú fajku", malo 2,5 roka. Aj menšie dieťa by ju mohlo používať, je však dôležité, aby pochopilo, že vdychovať musí ústami a vydychovať nosom. Menším deťom sa toto vysvetľuje dosť ťažko.

Prečo je potrebné vydychovať vzduch cez nos?
Vzduch sa cez "Soľnú fajku" vdychuje tak, že jej časť sa vkladá do úst a vydychuje sa nosom. (Nie je potrebný hlboký nádych, stačí bežné dýchanie.) Tento postup je dôležitý preto, lebo soľ zo soľných kryštálikov sa môže len týmto spôsobom dostať do horných dýchacích ciest, do dutiny tváre i nosa, a len takto môže prečistiť celú dýchaciu sústavu.

Dá sa "Soľná fajka" objednať aj na dobierku?
Áno, účtujeme cenu výrobku + poštovné a balné.

Od čoho treba chrániť "Soľnú fajku"?
Od vlhka a pary, preto sa neodporúča jej skladovanie ani v kúpeľni, ani v kuchyni. Dbajte na to, aby vám "Soľná fajka" nespadla do vody, lebo soľné kryštáliky by sa rozpustili a "Soľná fajka" by sa zničila.

Ako sa čistí "Soľná fajka" ?
Výlučne len vlhkou utierkou. Zvonku ju jemne poutierajte, aby sa do nej nedostala voda.

 

Sanatórium pre deti s alergickými a respiračnými ochoreniami v Bratislave

V dennom sanatóriu pre deti s alergickými a respiračnými ochoreniami v Bratislave, na Sečovskej ulici, používame "Soľnú fajku" u detí vo veku 4 – 6 rokov, preventívne 1x denne 10 – 15 min. Pozitívne účinky sa prejavili v tom, že sliznice dutiny ústnej a nosovej sú riadne zvlhčené a tým menej náchylné na infekty dýchacích ciest. "Soľnú fajku" odporúčame používať 3 x denne už pri samotnom vzniku zápalu. Skracuje dobu ochorenia, lebo napomáha uvoľňovať sekrét z nosa, zmierňuje kašeľ a zlepšuje dýchanie.

U alergických detí a detí s recidivujúcimi ochoreniami dýchacích ciest je "Soľná fajka" veľmi užitočná ako prevencia. V prípade ochorenia ako doplnok medikamentóznej liečby.

ved. sestra Poláčiková dipl. sestra
 

Poďakovanie

Čakovičky 20.7.2005

Vážení,
jako už téměř nevěřící "Tomáš" jsem se odhodlala vyzkoušet další z léčebných metod pro mého nemocného synka. A velký dík patří tomu, kdo objevil lék zvaný solná dýmka!

Syn má právě 4 roky a již od jeho dvou měsíců věku neustále měníme nemocniční zařízení a plné tašky léků za domov. Téměř celé zimní období a to přesně od podzimu do teplého jara jsme cca dvakrát do měsíce pronásledováni častými nemocemi. Ať už horních, či dolních dýchacích cest.

Zcela zoufalé probděné noci prožíváme při jeho laryngeálních záchvatech kašle, kdy mě i manželovi doslova trhá srdce poslouchat jak náš drobek trpí. Antibiotika, inhalátory, čípky do konečníku a další a další léky....... neustále to samé dokola. Občas už jsem měla pocit, že není na světě léku, který by nám pomohl být alespoň měsíc naprosto bez nemoci.

Lékaři nám doporučili úplné vyloučení syna z jakéhokoli kolektivu vzhledem k jeho velmi snížené imunitě. S tím spojené problémy v zaměstnámí atd.. Za sebou už máme i dvakrát imunoterapii, která není zrovna metodou nejlevnější, a to ještě předem víte, že stejně to nebude takové, jaké byste si přáli. Manžel zoufale vstřebává názory lékařů, že všechny léky, několikrát denně užívat, je pro syna nutné a stále se ptá......? Kolik těch léků proboha bude brát třeba v 16 letech, když už teď jich má tolik?................

Letos jsem se rozhodla odjet se synem na měsíční lázeňský pobyt ve Vysokých Tatrách a tam se zdálo, že zdraví se k nám pomalu stěhuje. V Tatrách jsem objevila leták s reklamou na "jedinečný produkt" solné dýmky, kde popisovali velkou léčebnou úspěšnost nemocí dýchacího ústrojí. Sama, jako zdrav. sestra jsem těžko věřila pro mě tehdy nějaké keramické nádobě plné soli.

Po měsíčním návratu z lázní domů byl syn do dvou týdnů ZNOVA nemocen! Vyhledala jsem onen leták z Tater a telefonicky se spojila s distributory solné dýmky, kteří mi sdělili potřebné informace a následně mi oznámili, že produkt solná dýmka právě začíná být k dispozici i v naší České republice. Neváhala jsem proto ani minutu a pro dýmku si osobně dojela.

Stala jsem se tak první zákaznicí v ČR. Od dubna letošního roku syn inhaluje solnou dýmku, doslova šťastně jsme přežili jarní období a celou pylovou sezónu. Naše lékařky úspěšně sledují synkův zdrav. stav a dosud nepřestáváme solnou dýmku užívat. Vysadili jsme i řadu léků! Dýmku vozíme sebou všude! Stačí totiž jen pár minut denně (právě třeba jízdou v autě) kdy se synek nudí a výsledek je na světě!!!!!!!

Dokonce i manžel sám, jako alergik, který pyl. sezónu duben, květen skoro nevidí a otoky v obličeji téměř změní jeho skutečnou podobu, PŘEŽIL letos díky solné dýmce zcela bez potíží.

Zdá se to jako pohádkový výmysl s neskutečným koncem ale samotné se mi ještě dnes těžko věří, že syn je letos konečně jako jiné, pro mne normální děti. Tímto bych ráda poděkovala všem, kteří se podílejí na veškeré činnosti u výroby tak bezva vynálezu, který na rozdíl od léků (chemie) lidskému tělíčku nejen NEUBLIŽUJE, ale naopak POMÁHÁ!!!!!

Vřelé díky!
S pozdravem
Radka Hartová Zemanová
 

Poďakovanie

Moja vďaka patrí vynálezcovi "Soľnej fajky"! Môj 8 ročný syn už roky trpí na astmatický zápal priedušiek s alergickými príznakmi. Keďže užil už obrovské množstvo liekov, hľadala som prípravok na prírodnej báze. Tak som našla "Soľnú fajku". Používa ju od januára 2004. Odvtedy ochorel len ľahšie, nemusel užívať antibiotiká, jeho dýchanie sa za pár dní vyčistilo, stalo sa ľahším a potreboval k tomu len 10-15 minút denne! Doporučujem ju každému!

S pozdravom
Andrea H.,
Michal na Ostrove
 

Ambulancia klinickej imunológie a alergológie v Rožnave

Pacient sa 19 rokov liečil na chronický kašeľ. Mával súčasné sústavné zatekanie do hrdla na základe anatomickej deformity septi. Užíval topické kortikosteroidy, jednak do nosa, jednak inhaloval do pľúc. Dráždivý kašeľ sa síce zmiernil, ale úplne neustúpil. Na základe týchto symptómov lekár naordinoval Medrol v dávke 4 mg denne. Kašeľ ustúpil, býval menej zahlienený. Medrol sa po mesiacoch znížil na 4 mg 2x týždenne, ďalej sa znižovať nemohol. Pred tromi rokmi podstúpil operáciu nosa a po výkone začal popri horeuvedenej liečbe používať "Soľnú fajku". Pacient začal intenzívne odkašliavať, dráždenie hlienu ustúpilo a Medrol sa úplne vynechal. Okrem topických kortikosteroidov do nosa, žiadnu inú protizápalovú liečbu neužíva a nemáva atak suchého dráždivého kašľu. Pacient ušetrí aj na liekoch. Pri takýchto a podobných zdravotných problémoch osobne odporúčam používať "Soľnú fajku".

MUDr. Alžbeta Molnárová,
Ambulancia klinickej imunológie a alergológie v Rožnave
 
 

Soľná fajka – suchý inhalátor

Na Foniatrickom oddelení FNsP sv. Cyrila a Metoda v Bratislave sme mali možnosť počas obdobia od júna 2004 do septembra 2004 skúšať suchý inhalátor - soľnú fajku. V súbore sme mali 7 pacientov. Dospelých pacientov bolo 5 vo vekovom rozpätí 29 až 74 rokov. Dvaja detskí pacienti boli vo veku 14 a 11 rokov.

Súbor pacientov a diagnózy
Dospelí:
1.M.S. ročník 1930 dg.: chronická bronchitída / fajčiarska/
2.A.V. ročník 1954 dg.: chronický zápal prínosových dutín a priedušiek
3.H.S. ročník 1962 dg.: chronický zápal prínosových dutín
4.M.T. ročník 1975 dg.: chronická bronchitída
5.B.L. ročník 1975 dg.: chronický zápal prínosových dutín, alergická nádcha
Deti:
6.V.Ž. ročník 1990 dg.: hyperkinetická dysfónia detského veku, alergická rinitída
7.Š.M. ročník 1993 dg.: hyperkinetická dysfónia detského veku

Spôsob a dĺžka aplikácie - dospelí 3x denne po 10 minút, deti 3x denne po 5 minút - vdychovanie cez ústa, vydychovanie cez nos.

Kontrolné vyšetrenia na foniatrickej a otorinolaryngologickej ambulancii o 2 a 6 týždňov od začatia liečby.

Výsledky
Všetci pacienti okrem jedného dospelého /2/, ktorý nepozoroval žiadnu zmenu v pozitívnom a ani v negatívnom zmysle, udávali subjektívne zlepšenie. Najstarší pacient vo veku 74 rokov udával radikálne zmiernenie ranného kašľa, ľahšie uvoľňovanie hlienov, zníženie pocitov suchosti v ústach, hrdle aj v nose. Ostatní pacienti sa zhodli v tom, že počas používania „Soľnej fajky“ sa výrazne znížilo objemové množstvo hlienov, hlieny boli redšie, ľahšie sa im uvoľňovali z dýchacích orgánov. Pacienti udávali lepšie zvlhčenie nosových dutín, preto si následne mohli lepšie čistiť nosovú dutinu. Pacienti so zachrípnutím taktiež udávali po týždni aplikácie „Soľnej fajky“ zmiernenie zachrípnutia, pocitov dráždenia, suchosti a tlaku v hltane, ich hlas bol čistejší a zvučnejší.

Pri kontrolnom vyšetrení na otorinolaryngologickej a foniatrickej ambulancii po 2 týždňoch používania suchého inhalátora sme zistili pozitívne zmeny na sliznici horných dýchacích orgánov v zmysle odpuchnutia, zvlhčenia, zníženia prekrvenia a regenerácie sliznice po drobných eróziách a krustách. Po 6 týždňoch liečenia boli objektívne zmeny na sliznici horných dýchacích orgánov ešte výraznejšie v zmysle regenerácie a reštitúcie sliznice.

Vedľajšie nepriaznivé účinky sme počas testovania nezaznamenali.

Na základe našich skúseností a pozorovaní usudzujeme, že prírodná liečba „Soľnou fajkou“ má v otolarygologickej a foniatrickej ambulantnej a nemocničnej praxi veľkú perspektívu či už v prevencii, ako aj v samotnej liečbe chorôb horných a dolných dýchacích orgánov.

Záverom možno povedať, že sme veľmi radi privítali túto novú možnosť liečby a zlepšenia životného komfortu našich pacientov týmto prirodzeným spôsobom liečby.

MUDr. Ľubica Šuchová, MUDr. Branislav Lorenc
Foniatrické oddelenie FNsP, Antolská 11, Bratislava
 
 
 
 
 

Napísať recenziuPoznámka: HTML nie je preložené!

-           +